Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PEJA - YLLI

Dardani i pandalshëm! Peja në krye, mposhtet kampioni

Foto: KBPeja/Korniza/fb

Dardani i pandalshëm! Peja në krye, mposhtet kampioni


21 October, 2021 @21:21

Dardan Berisha ka shkëlqyer edhe një herë për Pejën, derisa lojtari më i mirë në Kosovë, ka shënuar 23 pikë, 6 asistime, 6 kërcime dhe ka luftuar për secilin top, përgjatë 40-minutave që i luajti pa pushim, për t’ia dhënë shqiponjave në Karagaç fitoren e gjashtë të stinorit dhe për t’i kthyer në krye të tabelës përkohësisht.

Çereku i parë i ndeshjes i takoi Pejës me 20-13. Ylli u rikthye në lojë në çerek të dytë, me 11-20, për të mbyllur pjesën e parë me epërsi 31-33.

Në pjesë të dytë Peja nisi furrishëm, ndërsa këtë 10-minutësh e përfundoi me 30-21. Sidoqoftë, Ylli hyri me krejt forcat në fund dhe ishte pranë të kapte fitoren, derisa rezultati arriti 79-78 në të mirë të Pejës, kur Ardit Pepaj dha treshe, derisa kishin mbetur dy sekonda për fund.

E këtu Dardan Berisha, më i miri i ndeshjes sonte, fitoi faull, duke i dhënë koshat për triumfin 82-78, pasi që fauli i Bensonit ndaj tij u cilësua josportiv, ku gjithçka mori fund.

TABELA AKTUALE

12 pikë në fitore shënoi Arian Qallaku, ndërsa 11 të tjera shtoi kroati Henrik Sirko, që bëri edhe 8 asistime e 9 kërcime në përballjen që vërtetoi epitetin e derbit.

Te Ylli lojë tepër të mirë bënë Erjon Kastrati e Mikaile Tmusic. Fitorja e tyre ishte në prag, por nuk e arritën në fund. Tmusic luajti me 22 pikë, pa pushim në 40-minuta lojë, njëjtë sikurse Erjoni që shënoi 17 pikë e 10 kërcime.

Nga të huajt, Cameron Williams i Yllit shënoi 20 pikë e 5 asistime, që në fund për pak s’mjaftuan për fitore.

Fitorja bën Pejën që të përmbyllë ciklin e parë të Superligës me bilans 6-1, ndërsa kampioni aktual Ylli e mbyll ciklin me bilans negativ, 3-4.


PEJA - YLLI

Ç3: Peja krijon epërsi komode në fund të çerekut të tretë

FBK Superliga

Ç3: Peja krijon epërsi komode në fund të çerekut të tretë

21/10/21 @ 20:39

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Ylli

21/10/21 @ 18:51

PEJA - YLLI

Ç1: +7 për Pejën, Maxwell me 8 pikë

FBK Superliga

Ç1: +7 për Pejën, Maxwell me 8 pikë

21/10/21 @ 19:25

PEJA - YLLI

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Peja-Ylli

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Peja-Ylli

21/10/21 @ 20:01

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55

PARA DUELIT TË RËNDËSISHËM + LINKU I NDESHJES

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

26/07/23 @ 11:48

12-SHJA E HADARIT

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

25/07/23 @ 10:50


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga