Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SEMSETTIN BAS

Trajneri i Pejës tregon kundërshtarët më të rrezikshëm në Superligë

Trajneri i Pejës tregon kundërshtarët më të rrezikshëm në Superligë


21 October, 2021 @23:47

Trajneri i Pejës, Semsettin Bas, është shprehur të jetë i lumtur me fitoren e ekipit të tij ndaj kampionit aktual të Superligës, KB Ylli.

Mirëpo, ai ka theksuar se jo vetëm mysafiri, por edhe ekipi i tij ka mungesa, ku ka përmendur Erdem Ilter, Rron Grapci dhe Leonard Mekaj si mungesa të sotme.

“Ylli është kampioni i fundit. Ka qenë vështirë. Në pjesë të parë mbrojtja nuk shkoi si duhet, u përmirësuam edhe më shumë në pjesë të dytë, për t’u këndellur në fund. Kemi pasur edhe ne mungesa si Erdem, Grapci e Leo,” ka thënë ndër të tjera Bas.

Ndërkaq, pasi që me sonte përfundoi cikli i parë i ndeshjeve të Superligës, ku secila skuadër është ndeshur së paku njëherë me secilën skuadër të elitës, Bas u pyet për ekipin më të rrezikshëm që e kishte përballë tij në këto xhiro.

“Nuk mund të them një. Por Ylli, pastaj Trepça dhe Ponte [Prizreni v.j.] kanë qenë më të rrezikshmet. Bashkë me Pejën këto janë katër skuadrat me fuqi të barabarta,” ka thënë ai.


ADIS BECIRAGIC

Me kaq lojtarë, është dhënë më shumë se maksimumi

FBK Superliga

Me kaq lojtarë, është dhënë më shumë se maksimumi

21/10/21 @ 23:39

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Prishtina - Prizreni

FBK Superliga

Highlights: Prishtina - Prizreni

21/10/21 @ 21:38

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Ylli

FBK Superliga

Highlights: Peja - Ylli

21/10/21 @ 22:14

PEJA - YLLI

Dardani i pandalshëm! Peja në krye, mposhtet kampioni

FBK Superliga

Dardani i pandalshëm! Peja në krye, mposhtet kampioni

21/10/21 @ 21:21

PEJA - YLLI

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Peja-Ylli

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Peja-Ylli

21/10/21 @ 20:01

PEJA - YLLI

Ç3: Peja krijon epërsi komode në fund të çerekut të tretë

FBK Superliga

Ç3: Peja krijon epërsi komode në fund të çerekut të tretë

21/10/21 @ 20:39

I HUAJI I TRETË NË EKIP

Isaiah Kelly - përforcim i radhës te KB Prizreni

FBK Superliga/International/Transfere

Isaiah Kelly - përforcim i radhës te KB Prizreni

24/07/23 @ 11:03

NJOFTIMI I FBK-së

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

FBK Superliga

FBK: Sot mbyllet afati për dorëzim të dokumentacionit të kritereve të licensimit dhe garimit

21/07/23 @ 12:48

MITROVICASIT NË GARA EVROPIANE

Trepça në FIBA Europe Cup

FBK Superliga/International

Trepça në FIBA Europe Cup

21/07/23 @ 11:52

PERFORMANCAT MË TË MIRA INDIVIDUALE

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

TOP 3-shja e Kosovës ndaj Zvicrës

20/07/23 @ 12:14

TRANSMETIMI ONLINE

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova-Zvicra, transmetimi direkt online

19/07/23 @ 11:39

FAVORIT MYSAFIRËT

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Bastoret: Zvicra favorite e lehtë ndaj Kosovës

19/07/23 @ 11:07

VIZITË E RËNDËSISHME PËR FEDERATËN

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra

18/07/23 @ 22:33

LISTA PËRFUNDIMTARE

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

18/07/23 @ 20:37

MEMEDI TE YLLI!

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

FBK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Rrezart Memedi kalon prej Prishtinës te Ylli

17/07/23 @ 23:19

FLET SELEKTORI

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

FBK Superliga/Përfaqësueset e tjera/International

Rami Hadar: Më të mirën për rezultat pozitiv

17/07/23 @ 16:44


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga