Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë


22 October, 2021 @19:43

Pas fitores së ngushtë ndaj AS Prishtinës, Prishtina e Re kësaj radhe e mposhti Vushtrrinë me rezultat 94-77.

Djelmoshat e trajnerit Albert Sylejmani, çerekun e parë e mbyllën me 7 pikë epërsi, derisa epërsinë e njëjtë e ruajti edhe në 10 minutëshin e dytë dhe pjesa e parë përfundoi me rezultat 48-41.

Vushtrria në çerekun e tretë e ngushtroi epërsinë në 3 pikë, kurse çereku i katërt i takoi Prishtinës së Re dhe kështu e regjistroi fitoren e dytë rresht në Ligën e Parë.

Arti Islamaj ishte më i miri te skuadra prishtinase. Ai luajti me 26 pikë, 10 këricme e 3 topa të rrëmbyer, derisa u ndihmua edhe nga Albin Rexhepi me 19 pikë, Arbër Sinani me 17 pikë, 10 kërcime e 6 asistime, Adhurim Aliaj me 16 pikë dhe Arbër Rushiti me 11 pikë, 11 kërcime e 5 asistime.

Te Vushtrria si zakonisht në skenë ishin Engjëll Ramaj me 29 pikë dhe Erhan Sholla me 21 pikë.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e dytë e Prishtinës së Re në 2 ndeshjet e zhvilluar, derisa Vushtrria e regjistroi humbjen e parë të stinorit.

Në xhiron tjetër Prishtina e Re takohet me Istogun, kurse Vushtrria me Borean.


DUELI I RADHËS PËR ISH KAMPIONIN E BIBL

Të hënën Prishtina pret Beroen

Balkan League

Të hënën Prishtina pret Beroen

22/10/21 @ 16:43

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

22/10/21 @ 15:12

NIS LIGA UNIKE

Nesër dhe pasnesër duelet e para të edicionit të Ligës Unike

Liga Unike

Nesër dhe pasnesër duelet e para të edicionit të Ligës Unike

22/10/21 @ 14:08

SEMSETTIN BAS

Trajneri i Pejës tregon kundërshtarët më të rrezikshëm në Superligë

FBK Superliga

Trajneri i Pejës tregon kundërshtarët më të rrezikshëm në Superligë

21/10/21 @ 23:47

ADIS BECIRAGIC

Me kaq lojtarë, është dhënë më shumë se maksimumi

FBK Superliga

Me kaq lojtarë, është dhënë më shumë se maksimumi

21/10/21 @ 23:39

NJOFTIMI I VUSHTRRIASVE: KËRKOJNË SUPERLIGËN!

KB Vushtrria synon Superligën!

FBK Liga e Parë

KB Vushtrria synon Superligën!

18/07/23 @ 12:20

3 PËRFORCIME

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

FBK Liga e Parë/Transfere

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

05/07/23 @ 22:19

VRESHTARËT DALIN ME REAGIM

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

02/07/23 @ 21:45

KB RAHOVECI NUK I KA PAGUAR DISA LOJTARË!

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

FBK Liga e Parë/International

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

02/07/23 @ 20:00

NIS KONSOLIDIMI I EKIPIT PËR 2023/24

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

29/06/23 @ 13:42

PRIZRENI SIGURON SUPERLIGËN 23/24

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

09/04/23 @ 00:22

TRIUMF I MADH, QË POTHUAJ SIGURON SUPERLIGËN

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

05/04/23 @ 21:57

PARA ÇEREKUT TË FUNDIT

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

05/04/23 @ 21:39

MBYLLET PJESA E PARË

Prizreni mbyll pjesën e parë në epërsi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni mbyll pjesën e parë në epërsi

05/04/23 @ 21:25

PAS 10 MINUTASH LOJË

Bora në epërsi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Bora në epërsi

05/04/23 @ 20:47


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë