Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI -NEW BASKET

100+ pikëshi i parë në Ligën e Parë, New Basket njoftohet me fitore

100+ pikëshi i parë në Ligën e Parë, New Basket njoftohet me fitore


22 October, 2021 @20:48

Skuadra prizrenase, New Basket, ka regjistruar fitoren e parë të stinorit duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 71-121.

New Basket u bë skuadra e parë që arriti të shënojë mbi 100 pikë në një ndeshje në stinorin 2021/22 në Ligën e Parë.

Pas humbjes ndaj Vëllaznimit në xhiron e parë, New Basket në këtë ndeshje ishte më i koncentruar dhe dominoi deri në fund ndeshjen.

Hajriz Hazeri shkëlqeu në këtë ndeshje me 33 pikë, 8 asistime, 5 topa të rrëmbyer dhe 4 kërcime, derisa u dalluan te New Basketi edhe Dreni Hasani 19 pikë, Jemasio Rhime me 16 pikë dhe Drini Rexha me 14 pikë.

Te Nikli më i miri ishte Bunjan Hasku me 24 pikë e 12 kërcime.

TABELA AKTUALE

New Basket me këtë fitore ngritet në pozitën e katërt, kurse Feronikeli ende nuk u njoftua me fitore.

Në xhiron e tretë New Basket takohet me MH Prishtinën, derisa Feronikeli me AS Prishtnën.


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Penza

22/10/21 @ 20:43

KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Penza fiton bindshëm derbin kundër KBF Bashkimit

FBK Liga e Femrave

Penza fiton bindshëm derbin kundër KBF Bashkimit

22/10/21 @ 19:53

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

22/10/21 @ 19:43

DUELI I RADHËS PËR ISH KAMPIONIN E BIBL

Të hënën Prishtina pret Beroen

Balkan League

Të hënën Prishtina pret Beroen

22/10/21 @ 16:43

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

22/10/21 @ 15:12

NIS LIGA UNIKE

Nesër dhe pasnesër duelet e para të edicionit të Ligës Unike

Liga Unike

Nesër dhe pasnesër duelet e para të edicionit të Ligës Unike

22/10/21 @ 14:08

VAZHDOJNË

Erhan Sholla mbetet te KB Vushtrria

FBK Liga e Parë/Transfere

Erhan Sholla mbetet te KB Vushtrria

26/07/23 @ 15:59

NJOFTIMI I VUSHTRRIASVE: KËRKOJNË SUPERLIGËN!

KB Vushtrria synon Superligën!

FBK Liga e Parë

KB Vushtrria synon Superligën!

18/07/23 @ 12:20

3 PËRFORCIME

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

FBK Liga e Parë/Transfere

Bora shton përvojë dhe rini në ekip!

05/07/23 @ 22:19

VRESHTARËT DALIN ME REAGIM

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Rahoveci reagon ndaj lojtarëve, tregon dëshmitë për paga

02/07/23 @ 21:45

KB RAHOVECI NUK I KA PAGUAR DISA LOJTARË!

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

FBK Liga e Parë/International

Bordi i KB Rahovecit dorëhiqet, lojtarët ankohen për paga!

02/07/23 @ 20:00

NIS KONSOLIDIMI I EKIPIT PËR 2023/24

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

FBK Liga e Parë/Transfere

KB Bora nis kompletimin e ekipit për stinorin e radhës

29/06/23 @ 13:42

PRIZRENI SIGURON SUPERLIGËN 23/24

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni me 2-0 fiton PlayOutin dhe siguron Superligën 23/24

09/04/23 @ 00:22

TRIUMF I MADH, QË POTHUAJ SIGURON SUPERLIGËN

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Pa asnjë ndërrim! Prizreni merr epërsinë 1-0 në PlayOut

05/04/23 @ 21:57

PARA ÇEREKUT TË FUNDIT

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni thellon epërsinë, pranë fitores

05/04/23 @ 21:39

MBYLLET PJESA E PARË

Prizreni mbyll pjesën e parë në epërsi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Prizreni mbyll pjesën e parë në epërsi

05/04/23 @ 21:25


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë