Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TIRANA - RAHOVECI

Rahoveci me humbje e hap stinorin në Ligën Unike

Rahoveci me humbje e hap stinorin në Ligën Unike


23 October, 2021 @18:50

Skuadra e Rahovecit, në ndeshjen hapëse të stinorit 2021/22 në Ligën Unike, u mposht nga Tirana me rezultat 79-74.

Tirana çerekun e parë e mbylli me 11 pikë epërsi, derisa vreshtarët në 10 minutëshin e dytë e ngushtuan epërsinë në 8 pikë.

Po në çerekun e tretë Rahoveci ishte një skuadër tjetër nga ajo e pjesës së parë, me mbrojtje të mirë dhe me sulme të sakta kaluan në 3 pikë epërsi 53-56.

Tirana në çerekun e fundit e ngriti përsëri epërsinë në +10, derisa edhe pse Rahoveci e ngushtoi epërsinë deri në 3 pikë, nuk mjaftoi koha për ta kthyer ndeshjen në favor të tyre.

Ish-lojtarët e Bashkimit, Endrit Hysenagolli dhe Julian Hamati ishin më të mirët te Tirana. Hysenagolli luajti me 24 pikë e 18 kërcime, kurse Hamati me 19 pikë e 12 kërcime.

Te Rahoveci u dalluan Milik Yarbrough me 21 pikë e 8 kërcime dhe Musab Mala me 18 pikë.

Në xhiron e dytë Tirana takohet me Prizrenin, kurse Rahoveci me Teutën.


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike