Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

Ç3: PRISHTINA - TREPÇA

Një pikë dallim, para çerekut të fundit

Një pikë dallim, para çerekut të fundit


20 November, 2022 @18:24

Me një pikë epërsi ka fituar Prishtina çerekun e tretë të ndeshjes ndaj Trepçës 17-16 dhe kështu ka marrë epërsinë në rezultatin e përgjithshëm, 45-44, kur kanë mbetur edhe 10 minuta lojë deri në fund të saj.

Brooks Debisschop është më efikasi te Prishtina derisa veçse ka bërë double-double me 14 pikë e 10 kërcime. Te Trepça Drilon Hajrizi vazhdon të jetë më efikasi me 11 pikë të shënuara.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga