Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FEMRAT & MESHKUJT

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

Foto: FBK

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje


Teksti: FBK

28 June, 2021 @11:46

Kombëtaret e Kosovës janë duke vazhduar me përgatitje intensive për garat evropiane që do t’i kenë gjatë verës.

Kosova A në konkurrencën është duke u stërvitur dy herë në ditë, në mënyrë që të jetë sa më e gatshme për Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla, që do të mbahet nga 20 deri më 25 Korrik në Qipro. Vashat e Kosovës pas stërvitjeve të mëngjesit, sonte do të kenë stërvitjen e dytë nga ora 19:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Nga ora 17:30 do të stërviten vashat e Kosovës U20, që po ashtu kanë pasur një stërvitje sot në mëngjes.

Të martën po ashtu do të jetë orari i njëjtë. Kosova A (F) do të stërvitet nga ora 10:00 në mëngjes dhe nga ora 19:00 në mbrëmje. Edhe Kosova U20 (F) do të stërvitet të martën nga ora 8:30 në mëngjes dhe nga ora 17:30 në mbrëmje. Përgatitjet dy herë në ditë do të vazhdojnë edhe në ditët e ardhshme.
Ndërkohë, te meshkujt, Kosova U16, U18 dhe U20 do të kenë grumbullimet e radhës në fundjavë.

Kosova A (F) do të garojë për herë të parë në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla në Qipro nga 20 deri më 25 Korrik, kurse është në grup me Qipron dhe Luksemburgun.

Kosova U20 (F) do të marrë pjesë në Grupin E të FIBA U20 Women’s European Challengers, që do të organizohet në Shkup prej 13 deri më 18 Korrik 2021. Kosova do të luajë në grup me Rumaninë, Sllovakinë, Luksemburgun dhe Maqedoninë e Veriut.

Kosova U20 (M) do të marrë pjesë në Grupin E të FIBA U20 European Challengers që do të mbahet prej 20 deri më 25 Korrik 2021 në Sopron të Hungarisë. Në këtë qytet do të luhet edhe Grupi D me këto shtete pjesëmarrëse: Maqedonia e Veriut, Zvicra, Rumania e Luksemburgu. Kosova është në grup me Bjellorusinë, Hungarinë e Sllovakinë.

Kosova U18 (M) do të marrë pjesë në Grupin F të FIBA U18 European Challengers që do të mbahet prej 3 deri më 8 Gusht 2021 në Tiranë. Kosova është në grup me Shqipërinë dhe Moldavinë.

Duhet theksuar se FIBA U16 European Challengers, Grupi E do të organizohet në Prishtinë prej 16 deri më 21 Gusht 2021. Në këtë grup Kosova garon me Luksemburgun, Shqipërinë, Gjibraltarin, Moldavinë dhe Maltën. Në FIBA U16 European Challengers garojnë gjithsej 31 shtete.


FIBA 3x3

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

27/06/21 @ 17:50

FIBA 3x3

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

27/06/21 @ 17:40

GAME 4: CLIPPERS - SUNS

George gabon përsëri, Suns afër finales

NBA

George gabon përsëri, Suns afër finales

27/06/21 @ 11:01

LEGJENDA

Pensionohet nga basketbolli legjenda e Greqisë

Euroleague

Pensionohet nga basketbolli legjenda e Greqisë

26/06/21 @ 22:28

GAME 2: BUCKS - HAWKS

Bucks me dominim total, barazon serinë

NBA

Bucks me dominim total, barazon serinë

26/06/21 @ 11:50

TREPÇA

Trepça s’ndalet, zyrtarizon përforcimin e radhës

FBK Superliga/Transfere

Trepça s’ndalet, zyrtarizon përforcimin e radhës

25/06/21 @ 15:21

SHAWN JONES

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ish-reprezentuesi i Kosovës, kalon te Olimpija e Ljubljanës

01/08/23 @ 11:06

AMERIKANI I PARË PËR SEZONIN E RI

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i parë te Vëllaznimi - Jalen Ray

01/08/23 @ 11:00

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: ZVICRA-KOSOVA

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Pikët e Artisit në fund, ia sjellin fitoren e dytë Kosovës

30/07/23 @ 13:13

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË

Direkt online: Zvicra-Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Direkt online: Zvicra-Kosova

29/07/23 @ 10:38

RIKTHEHET TE EKIPI I ZEMRËS

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

FBK Superliga/Transfere

Prishtina rikthen Fisnik Rugovën

29/07/23 @ 10:09

NDESHJA E PARAFUNDIT PËR KOSOVËN

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Sonte, Kosova ndaj Zvicrës

29/07/23 @ 09:53

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: DANIMARKA-KOSOVA

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Angazhimi i madh s’mjaftoi, Danimarka mposhti Kosovën

27/07/23 @ 10:55

PARA DUELIT TË RËNDËSISHËM + LINKU I NDESHJES

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kosova luan sonte ndaj Danimarkës

26/07/23 @ 11:48

12-SHJA E HADARIT

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Kthehet Erjon Kastrati, nga kombinimi bie Rron Ukaj

25/07/23 @ 10:50


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga