Të gjitha lajmet

PEJA - PRISHTINA

Pas 4 vitesh, Peja mposht Prishtinën në Superligë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Pas 4 vitesh, Peja mposht Prishtinën në Superligë

19 January, 2020 @18:50

Rikthimi i Pejës në Superligë po bëhet tepër i madh. Posaçërisht pas përforcimeve në afatin kalimtar të janarit dhe veçmas sonte, kur para Karagaçit të stërmbushur, verdhezinjtë kanë mposhtur Prishtinën për herë të parë pas vitit 2016!

Skuadra pejane e mposhti Prishtinën me rezultat 82-76.

Gjashtë treshet e Dardan Berishës dhe katër asistimet i kanë dhënë epërsinë e madhe pejanëve në pjesë të parë. Ndërsa double-double i Drilon Hajrizit me 15 pikë e 12 kërcimeve kanë mbajtur stabilitetin në mbrojtje, e në minutat kur thyhej loja, Henrik Sirko ka shënuar pikë për të festuar e tërë palestra. Sirko përfundoi ndeshjen me 13 pikë e 6 kërcime.

Te Prishtina e sllovenit Hojc, pjesa e dytë ka qenë e shkëlyqer pas humbjes në parket në pjesë të parë. Amerikani Jordan Johnson ka shënuar 26 pikë thuajse nga secila pozitë, derisa Anthony Goods ka dhënë 22 pikë tjera - por pamjaftueshëm për të shmangur humbjen.

TABELA AKTUALE

Prishtina krahas humbje nuk lëvizi nga pozita e parë me 14 fitore e 5 humbje, derisa Peja aktualisht gjendet në pozitën e pestë më një ndeshje më shumë e me bilanc prej 10 fitoreve e 8 humbjeve.

Në xhiron tjetër Prishtina pushon, derisa Peja do të përballet me Feronikelin.

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Përfundon pjesa e parë në finalen Ylli - Peja

15 February, 2020 @21:18

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në mes të Yllit dhe Pejës. Rezultati pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga