Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI 74 - GJILANI

Shpresim Zogu vendimtar, Nikli shënon fitoren e parë sezonale

Foto: A.XH / Facebook

Shpresim Zogu vendimtar, Nikli shënon fitoren e parë sezonale


26 August, 2023 @18:15

Vjen fitorja e parë e Niklit pas rikthimit në elitë.

Pasi humbi dy ndeshjet e para, sot Nikli triumfoi 1-0 (Shpresim Zogu 85’) ndaj Gjilanit, skuadër që sezonin e ka nisur me probleme të dukshme financiare.

Përkundër rasteve që u shfaqën për shënim, pjesa e parë mes skuadrave u mbyll me rezultat të bardhë.

TABELA AKTUALE

Më pas, rezultati mbeti i pandryshuar deri krejt në fund, kur Shpresim Zogu realizoi në minutën e 85’ dhe kështu ia dha fitoren minimale Niklit. Për përcjellësit e Ligës së Parë, Shpresim Zogu është emër i njohur.

Xhiron që vjen, Nikli i shkon Malishevës, kurse Gjilani i shkon Ballkanit në Suharekë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga