Të gjitha lajmet

PEJA

Peja zyrtarizon përforcimin e ri

FOTO/ KB Peja

Peja zyrtarizon përforcimin e ri

30 January, 2020 @21:38

Skuadra e Pejës, pas fitores kundër Lipjanit, para pak çastesh e zyrtarizoi përforcimin më të ri të skuadrës, Brett Prahl.

Brett Prahl është 25 vjeçar dhe luan në pozitat 4 dhe 5. Ai gjatë karrierës së tij ka luajtur në NCAA te skuadra e Milwaukeet me një mesatare prej 5.5 pikëve, 2.9 kërcimeve dhe 0.6 asistimeve për ndeshje.

TABELA AKTUALE

Peja aktualisht gjendet në pozitën e pestë me 12 fitore e 8 humbje, derisa qendra e re amerikane do ta përforcojë skuadrën pejane për të luftuar dukshëm për titull në Superligë, Kupën e Kosovës dhe në Ballkan Ligë.

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Përfundon pjesa e parë në finalen Ylli - Peja

15 February, 2020 @21:18

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në mes të Yllit dhe Pejës. Rezultati pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga