Të gjitha lajmet

KASTRIOTI (F) - PENZA (F)

Penza e hap stinorin me fitore

BOROZANI / Arkiv

Penza e hap stinorin me fitore

12 October, 2019 @17:00

Ndeshja e parë e stinorit 2019/20 në Ligën e Femrave, i takoi Penzës.

Penza e mposhti si mysafire Kastriotin me rezultat 46-64.

Në këtë ndeshje më e dalluara te Penza ishte Valbona Bytyqi me 20 pikë. Bytyqi u rikthye përsëri në parket pas një pauze.

Përveç Valbonës u veçuan edhe Melita Luci me 11 pikë e Diedona Halitaj me 10 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Penza në xhiron e dytë do të përballet me Trepçën, ndërsa Kastrioti me Vëllaznimin.

PRISHTINA (F)

Vashat e Prishtinës përforcohen me alon kamerunase

11 October, 2019 @19:09

Kampionja aktuale në Ligën e Femrave, Prishtina, ka zyrtarizuar sot përforcimin nga Kameruni. Marie Mfoula është përforcimi më i ri…

NGA FEDERATA

Rriten shpërblimet për më të mirët në basketboll

4 October, 2019 @17:06

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) sot ka marrë vendim që të vazhdojë t’i shpërblejë klubet e Superligës…

SUPERKUPA (F): PRISHTINA - BASHKIMI

Mposhtin Prishtinën, vajzat e Bashkimit fitojnë Superkupën!

24 September, 2019 @19:25

Vajzat e Bashkimit janë fitueset e Superkupës së sezonit 2019/2020! Skuadra e drejtuar nga…

SUPERKUPA (F): PRISHTINA - BASHKIMI

Finale interesante, epërsi e prizrenaseve

TOPSPORTI / ARKIV

24 September, 2019 @18:22

Finale interesante po zhvillohet mes Prishtinës dhe Bashkimit, skuadra të cilat momentalisht po luftojnë për Superkupën e basketbollit te femrat. …

SUPERKUPA (F): PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina vs. Bashkimi, pesëshet startuese

TOPSPORTI / ARKIV

24 September, 2019 @17:25

Me fillim nga ora 17:30, në “Mizair Isma” të Rahovecit Prishtina dhe Bashkimi përballen mes vete në kuadër të Superkupës…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave