Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Penza finalistja e parë në Superkupën e Kosovës

Penza finalistja e parë në Superkupën e Kosovës


4 October, 2021 @17:53

Kampionja e Ligës së Femrave, Penza, e kaloi me lehtësi Vëllaznimin në ndeshjen e parë gjysmëfinaleve në kuadër të Superkupës dhe u kualifikua në finale.

Penza e mposhti kundërshtren me rezultat 92-36.

Skuadra pejane ka dominuar nga minuta e parë e deri në fund të ndeshjes.

Penza në finale të Superkupës do të takohet me fituesen nga dueli KBF Prishtina - KBF Bashkimi.


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës