Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF VËLLAZNIMI - KBF PENZA

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit


5 March, 2022 @17:59

Dallimi i madh mes thellësisë dhe cilësisë së lojtarëve, ka bërë edhe njëherë që Penza të kalojë pa telashe kundërshtaren e sotme.

KBF Vëllaznimi kanë qenë të pafuqishme karshi pejaneve që kanë kaluar pa telashe ndeshjen, duke arritur fitore 48-111 [18-27, 7-30, 11-26, 12-28].

TABELA AKTUALE

Pesë lojtare të Penzës kanë shënuar pikë dyshifrore në këtë ndeshje, derisa amerikania Kaela Hilaire ka qenë me më së shumti prej tyre, 24.

Te Vëllaznimi Kendra Williams mbetet lojtarja e vetme që po i bën ballë skuadrave tjera. Ajo kreu duelin me 26 pikë e 8 kërcime.

Pas këtij dueli, Penza ka bilanc 13-4 kurse gjakovaret 4-13.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave