Të gjitha lajmet

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Penza përforcon pozitën e tretë

Penza përforcon pozitën e tretë

1 December, 2019 @19:29

Vashat e Penzës, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 77-62, e përforcuan pozitën e tretë në Ligën e Femrave.

Kapitenja e Penzës, Valbona Bytyqi, përësi shkëlqeu për skuadrën pejane. Ajo luajti me 31 pikë, 12 kërcime, 7 topa të rrëmbyer dhe 5 asistime. Performancë të mirë treguan edhe Elizabeta Hatashi me 17 pikë e 7 kërcime dhe Melita Luci me 12 pikë, 12 asistime, 7 kërcime, 5 topa të rrëmbyer.

Te Vëllaznimi u dalluan Rina Gojani me 22 pikë e 10 kërcime dhe Bleona Juniku me 18 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Penza me 6 fitore e 2 humbje aktualisht gjendet në pozitën e tretë, kurse skuadra gjakovare ende nuk u njoftua me fitore, bilanci i tyre është 0-8.

Në xhiron e nëntë, Penza takohet me Prishtinën, kurse Vëllaznimi me Bashkimin.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave