Të gjitha lajmet

PENZA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Penza përforcon pozitën e tretë

Penza përforcon pozitën e tretë

1 December, 2019 @19:29

Vashat e Penzës, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 77-62, e përforcuan pozitën e tretë në Ligën e Femrave.

Kapitenja e Penzës, Valbona Bytyqi, përësi shkëlqeu për skuadrën pejane. Ajo luajti me 31 pikë, 12 kërcime, 7 topa të rrëmbyer dhe 5 asistime. Performancë të mirë treguan edhe Elizabeta Hatashi me 17 pikë e 7 kërcime dhe Melita Luci me 12 pikë, 12 asistime, 7 kërcime, 5 topa të rrëmbyer.

Te Vëllaznimi u dalluan Rina Gojani me 22 pikë e 10 kërcime dhe Bleona Juniku me 18 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Penza me 6 fitore e 2 humbje aktualisht gjendet në pozitën e tretë, kurse skuadra gjakovare ende nuk u njoftua me fitore, bilanci i tyre është 0-8.

Në xhiron e nëntë, Penza takohet me Prishtinën, kurse Vëllaznimi me Bashkimin.

PRISHTINA (F) - TREPÇA (F)

Prishtina së paku deri nesër në krye

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 November, 2019 @20:34

Vashat e Prishtinës, duke i mposhtur ato të Trepçës me rezultat 84-37, u vendosën në krye të tabelës së…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (7)

25 November, 2019 @12:17

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së shtatë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

VËLLAZNIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Kastrioti në TOP4, Vëllaznimi ende pa fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 November, 2019 @19:39

Vashat e Kastriotit e mposhtën Vëllaznimin me rezultat 45-62. Skuadra e trajneres Kimete Haliti, dominoi gjatë gjithë ndeshjes, ku…

BASHKIMI F 74-70 PRISHTINA F

Vajzat e Bashkimit fitojnë derbin, mbesin të pamposhtura

23 November, 2019 @21:20

Deri në fund nuk dihej. Derbi shkoi tamam si derbi, ndërsa krejt në fund, vajzat e Bashkimit u treguan më…

NIS DERBI

(LF) 5-shet startuese: Bashkimi - Prishtina

23 November, 2019 @19:24

Derbi më i madh i basketbollit në Ligë të Femrave nis pas pak në Sezai Surroi, ndërsa skuadra e Bashkimit…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave