Të gjitha lajmet

PENZA (F) - KASTRIOTI (F)

Penza regjistron fitoren e dhjetë

Penza regjistron fitoren e dhjetë

14 March, 2020 @0:45

Skuadra e Penzës, duke e mposhtur Kastriotin me rezultat 71-43, regjistroi fitoren e 10 të stinorit.

Valbona Bytyqi dhe Elizateba Atashi me nga 14 pikë, ishin më të dalluarat te skuadra pejane, derisa u ndihmuan edhe nga Melita Luci 13 pikë të tjera.

Te Kastrioti e vetmja me pikë dyshifrore ishte Agnesa Rrahmani. Ajo luajti me 26 pikë, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Penza u bë skuadra e parë sivjet që e kaloi cakun e 1000 pikëve të shënuara dhe të pësuara në të njejtën kohë në Ligën e Femrave.

Skuadra pejane gjendet në pozitën e tretë me 10 fitore e 6 humbje, kurse Kastrioti me 2 fitore e 14 humbje.

Ndeshjet tjera nuk do të luhen këto ditë për shkak të pezullimit të të gjitha aktiviteteve sportive nga Qeveria e Kosovës, për shkak të rrezikshmërisë së përhjapjes së coronavirusit.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave