Të gjitha lajmet

PENZA (F) - TREPÇA (F)

Penza triumfon ndaj Trepçës, ngritet në renditje

Penza triumfon ndaj Trepçës, ngritet në renditje

20 November, 2020 @16:21

Vashat e Penzës e mposhtën Trepçën me rezultat 57-43.

Duke pësuar vetëm 9 pikë në çerekun e parë, Penza e bëri dallimin dhe më pas nuk e lëshoi epërsinë dhe e regjistroi fitoren e dytë të stinorit.

Valbona Bytyqi dhe Ermelinda Gjuka ishin të vetmet me pikë dyshifrore te Penza. Bytyqi luajti me 15 pikë, 8 asistime e 4 kërcime, ndërsa Gjuka me 15 pikë e 5 kërcime.

Te Trepça u dalluan Lorena Haxha me 14 pikë, 6 kërcime, 4 asistime e 3 topa të rrëmbyer dhe Arta Mustafa me 10 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Penza me një ndeshje më pak, me 2 fitore e 2 humbje gjendet në pozitën e tretë, kurse Trepça me 1 fitore e 4 humbje aktualisht gjendet në pozitën e katërt.

Në xhiron tjetër Penza takohet me Bashkimin, derisa Trepça me Prishtinën.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (IV)

16 November, 2020 @19:59

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së katërt në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

KBF Bashkimi me rekord pikë deklason Kastriotin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 November, 2020 @17:47

Një ndeshje tepër e lehtë për vashat e Bashkimit është luajtur sot në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren kundër Kastriotit. …

TREPÇA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Vazhdon forma e KBF Vëllaznimit, e katërta rresht

FOTO / KBF Vëllaznimi

15 November, 2020 @14:51

Vashat e Vëllaznimit po vazhdojnë rrugëtimin pa humbje. Viktima e radhës ishte Trepça, që Vëllaznimi e mposhti me 30 pikë…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (III)

11 November, 2020 @23:24

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

E treta rresht për KBF Vëllaznimin, Mgbeike me triple-double

FOTO / KBF Vëllaznimi

11 November, 2020 @18:17

Po vazhdon forma e mirë e vashave të Vëllaznimit. Skuadra gjakovare e mposhti edhe Penzën me rezultat 82-59 dhe…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave