Të gjitha lajmet

CLUJ - RAHOVECI

Përfundon aventura historike për Rahovecin

FOTO / fiba.com

Përfundon aventura historike për Rahovecin


9 October, 2019 @19:47

Nënkampioni i Superligës së Kosovës, Rahoveci, duke u mposhtur edhe në ndeshjen e dytë kualifikuese për FIBA Europe Cup kundër Clujit, është eliminuar nga kjo garë.

Skuadra rumune e mposhti bindshëm Rahovecin me rezultat 91-47.

Rol të rëndësishëm në humbjen e vreshtarëve luajti performanca e tyre në çerekun e dytë dhe të tretë. Ata në 10 minutëshin e dytë shënuan vetëm tetë pikë, ndërsa në të tretin vetëm pesë.

Këtë e shfrytëzoi mirë skuadra rumune dhe kështu e eliminoi Rahovecin nga FIBA Europe Cup.

Andrii Kalnichenko ishte më i miri te Cluji me 17 pikë, 4 kërcime e 4 asistime.

Te Rahoveci vetëm dy lojtarë luajtën me pikë dyshifrore. Jure Gunjinja me 14 pikë dhe Javis Howard me 10 pikë të tjera, që nuk mjaftuan për fitore.

Rahoveci edhe në ndeshjen e parë kishte pësuar me rezultat të thellë 73-98.

Gjithsesi, Rahoveci perseri do te jete pjese e garave nderkombetare sivjet, pasi qe ‘vreshtaret’ do te luajne edhe ne Ligen Ballkanike, garë e cila fillon më 22 tetor.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

01/02/21 @ 17:13

EKSKLUZIVE

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

FBK Superliga/Transfere

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

01/02/21 @ 15:09

BASHKIMI

Lëndohet Altin Gashi

FBK Superliga

Lëndohet Altin Gashi

01/02/21 @ 11:39

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

01/02/21 @ 10:55

MITROVICË

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

FBK Superliga/Transfere

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

31/01/21 @ 21:59

SHËNOI REKORD TË STINORIT, FLET MALA

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

FBK Superliga

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

31/01/21 @ 21:39

NDIHMËS-TRAJENERI I RAHOVECIT

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

FBK Superliga

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

31/01/21 @ 21:13

DEKLARATA E TRAJNERIT TË BASHKIMIT

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

FBK Superliga

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

31/01/21 @ 20:59

DEKLARATA E TRAJNERIT TË G. E. YLLIT

Përgatitja e mirë na solli fitoren

FBK Superliga

Përgatitja e mirë na solli fitoren

31/01/21 @ 20:45

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

31/01/21 @ 19:56


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga