Të gjitha lajmet

HALF TIME

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Rumania - Kosova

FOTO / fiba.basketball.com

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Rumania - Kosova

29 November, 2018 @17:44

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit mes Rumanisë dhe Kosovës, në kuadër të fazës parakualifikuese për Eurobasket 2021.

Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 35-35.

Lis Shoshi është më i dalluari te Kosova në këtë pjesë me 16 pikë të shënuara.

TABELA AKTUALE

Kosova aktualisht gjendet në pozitën e dytë në Grupin B, derisa kjo ndeshje ka rëndësi të madhe për të shpresuar në kualifikimin për në fazën tjetër, kurse pas ndeshjes së sontme me Rumaninë, më 2 dhjetor në Gjevqeli do të përballet me Maqedoninë.

Raporti i plotë pas ndeshjes.

FIBA EUROPE

Video-konferenca e FIBA Europe, Fetahu kërkoi përkrahje

29 April, 2020 @15:36

Në mbledhjen e sotme me Kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel, Nënkryetearët Jean Pierre Siutat, Carmen Tocala dhe John Goncalves,…

CHRIS MARMARINOS

Selektori i Kosovës: Qëndrojmë të bashkuar përballë kësaj sfide globale

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 April, 2020 @12:53

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, ka folur për faqen zyrtare të FBK-së sot, duke dhënë mesazh për të…

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

PRISHTINË

Shtyhet turneu ndërkombëtar i gjeneratave të reja në Kosovë

11 March, 2020 @14:07

Nga 13 deri më 16 mars, në Prishtinë ishte paraparë të organizohet turneu në basketboll për Zhvillimin e Gjeneratave të…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja