Të gjitha lajmet

PONTE PRIZRENI

Ponte Prizreni i hendikepuar, një lojtar rezulton me Covid-19

Ponte Prizreni i hendikepuar, një lojtar rezulton me Covid-19


21 February, 2021 @16:16

Skuadra e Ponte Prizrenit sot ka pranuar një lajm të keq. Njëri prej lojtarëve kryesor, amerikani Xavier Cannefax, ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe do t’i mungojë skuadrës në ditët në vijim.

Sipas njoftimit të Ponte Prizrenit, thuhet se pas pauzës 20 ditore, klubi liroi lojtarin për pushim një javor në ShBA, me ç‘rast në PCR testin e bërë para nisjes në Kosovë ka rezultar pozitiv me coronavirus.

Cannefax aktualisht gjendet i karantinuar dhe gjendja e tij shëndetësore është e mirë. Ai pritet t’i bashkohet skuadrës pasi që të shërohet plotësisht, ndërsa gjatë periudhës së mungesës së tij atë pritet ta zëvendësojë një përforcim i ri.

Ponte Prizreni ndeshjen e radhës do ta luajë në mesjavë kundër rivalit lokal, Bashkimit.


VIDEO

Bashkimi transferon qendër të huaj

FBK Superliga

Bashkimi transferon qendër të huaj

20/02/21 @ 11:32

LARGIMI

Perovic largohet nga Peja, nënshkruan me këtë skuadër

FBK Superliga

Perovic largohet nga Peja, nënshkruan me këtë skuadër

20/02/21 @ 11:03

VËLLAZNIMI

Tiwian Kendley amerikani i ri te Vëllaznimi

FBK Superliga

Tiwian Kendley amerikani i ri te Vëllaznimi

19/02/21 @ 21:06

ZYRTARE

Ylli zyrtarizon transferin më të ri

FBK Superliga

Ylli zyrtarizon transferin më të ri

19/02/21 @ 20:10

DIVINE MYLES

Besuam në fitore, por na mungoi agresiviteti

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Besuam në fitore, por na mungoi agresiviteti

19/02/21 @ 09:17

PARA NDESHJEVE

Lëndimet, debutimet dhe rikthimet - te Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Lëndimet, debutimet dhe rikthimet - te Kosova

18/02/21 @ 11:40

VËLLAZNIMI

Deondre Ray lëndohet, Vëllaznimi gjen menjëherë zëvendësimin

FBK Superliga

Deondre Ray lëndohet, Vëllaznimi gjen menjëherë zëvendësimin

17/02/21 @ 22:13

PRIZRENI

Ponte Prizreni largon një lojtar të huaj

FBK Superliga

Ponte Prizreni largon një lojtar të huaj

17/02/21 @ 08:09

FOTIS TAKIANOS

Ish-trajneri i Bashkimit, merr drejtimin e Rahovecit

FBK Superliga/Transfere

Ish-trajneri i Bashkimit, merr drejtimin e Rahovecit

15/02/21 @ 14:45

PARAKUALIFIKIMET

Edhe 4 ditë, gjithçka gati për fillimin e fazës së fundit

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Edhe 4 ditë, gjithçka gati për fillimin e fazës së fundit

14/02/21 @ 16:21


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga