Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

Ç1: DRITA-PRISHTINA

Prishtina “bombardon” Dritën në start

Prishtina “bombardon” Dritën në start


14 September, 2021 @19:20

Nisje e shpejtë e furishme dhe Prishtina ka treguar që nga momenti i dytë i ndeshjes që do ta ketë tepër lehtë ndaj Dritës së papërforcuar mirë këtë stinor.

Ka përfunduar 10-minutëshi i parë i ndeshjes, ndërsa Drita pas epërsisë 1-0, pikët tjera i shënoi në minutën e tretë të lojës, për 3-12 dhe çereku i parë përfundoi 8-35 në të mirë të rekord-kampionit të Kosovës.

Nick Tomsick është më efikasi te Prishtina aktualisht, me 7 pikë të shënuara.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga