Të gjitha lajmet

MBA MOSCOW - PRISHTINA (F)

Prishtina (F) debuton me humbje në Euro Cup

FOTO/ fiba.com

Prishtina (F) debuton me humbje në Euro Cup

16 October, 2019 @21:21

Kampionia e Kosovës në Ligën e Femrave, Prishtina, në debutimin e saj në Euro Cup, ka pësuar humbje nga skuadra ruse MBA Moscow me rezultat 90-58.

Mungesa e përvojës së Prishtinës bëri që të dorëzohet ndaj gjigandes ruse MBA Moscow.

Gjatë ndeshjes te Prishtina u dalluan Danisha Shaw, Irma Konjusha e Nyilah Myers. Shaw ishte shumë afër shifrave magjike triple-double. Ajo luajti me 16 pikë, 11 kërcime e 9 asistime, derisa Irma shënoi 14 pikë dhe ishte e saktë nga vija e treshit 50%, kurse Myers luajti me 13 pikë.

Te MBA Moscow u dallua Elizaveta Komarova me 20 pikë.

Ndeshja e dytë e Prishtinës do të jetë më 24 tetor në Prishtinë kundër skuadrës Sparta’k Vidnoje.

ARBNORE PËRQUKU

“Pas 20 vitesh do të kem përvojë ndërkombëtare”

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

30 June, 2020 @11:54

Ideja e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave po mirëpritet nga komuniteti i gjerë i basketbollit në Kosovë. …

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

FBK

FIBA Europe edhe dy vjet vazhdon mbështetjen ndaj FBK-së

16 June, 2020 @15:11

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për vitin e gjashtë radhazi është fituese e projektit të FIBA Europe për zhvillim…

VËLLAZNIMI (F) STATS

Benita Juniku me 69 kërcime lidere, lista e plotë e Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @20:02

Basketbollistja e Vëllaznimit, Benita Juniku, ishte me më shumti kërcime te skuadra e Vëllaznimit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në…

VËLLAZNIMI (F) STATS

Rina Hoda lidere edhe te asistimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @18:39

Sikurse te pikët e shënuara, basketbollistja Rina Hoda është në krye të listës edhe te asistimet, në stinorin e anuluar…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave