Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Prishtina fiton derbin! Njofton Bashkimin me humbje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prishtina fiton derbin! Njofton Bashkimin me humbje

22 February, 2020 @21:05

Kampionia e Ligës së Femrave, Prishtina, duke e mposhtur Bashkimin me rezultat 82-76, e njoftoi kundërshtarin me humbjen e parë në këtë sezon.

Vashat e Prishtinës e krijuan një epërsi prej 24 pikëve në pjesën e parë të ndeshjes, kurse Bashkimi është këndellur në dy çerekët e fundit, por nuk mjaftoi për ta vazhduar serinë e fitore.

Irma Konjusha shkëlqeu me 35 pikë, 8 kërcime e 2 asistime, derisa u dalluan edhe Enxhi Xhanaj me 17 pikë e 7 asistime dhe Marigona Rushiti me 10 pikë të tjera.

Te Bashkimi më e mira ishte Jeta Zeka me 28 pikë e 5 kërcime, kurse u veçuan edhe Saranda Daci me 23 pikë e 13 kërcime dhe Arbnore Përquku me 11 pikë e 12 asistime.

Në humbjen e Bashkimit luajti rol edhe performanca jo e mirë e Khadija Brownit. Ajo luajti 40 minuta me vetëm 6 pikë.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte humbja e parë e sezonës për Bashkimit, krahas humbjes vashat prizrenase qëndruan në krye të tabelës me 11 fitore e 1 humbje, kurse Prishtina ka bilanc prej 10 fitoreve e 2 humbjeve.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Trepçën, derisa Bashkimi me Kastriotin.

TREPÇA (F) - PENZA (F)

Penza me 20 epërsi ndaj Trepçës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @16:56

Vashat e Penzës arritën të fitojnë ndaj Trepçës me rezultat 66-46. Mbrojtja e fortë e Penzës në çerekun e…

KASTRIOTI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Aisha Kaid shkëlqen, vjen fitorja e parë e sezonit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @16:20

Pas 12 xhirove të luajtura, vashat e Vëllaznimit e regjistruan fitoren e parë të sezonës. Vëllaznimi e mposhti Kastriotin me…

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave