Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F) - TREPÇA (F)

Prishtina së paku deri nesër në krye

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prishtina së paku deri nesër në krye

30 November, 2019 @20:34

Vashat e Prishtinës, duke i mposhtur ato të Trepçës me rezultat 84-37, u vendosën në krye të tabelës së paku deri nesër.

Që nga fillimi i ndeshjes e deri në fund vashat e trajnerit Fidan Shatrit dominuan kundër skuadrës mitrovicase, derisa vlen të ceket se në çerekun e tretë pësuan vetëm 4 pikë, ku dhe u bë dallimi në ndeshje.

Irma Konjusha ishte më e mira te Prishtina me 24 pkë e 5 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Jamison Myers me 17 pikë e 9 kërcime dhe Enisa Kamerolli me 10 pikë të tjera.

Te Trepça e vetmja me pikë dyshifrore ishte Sihana Ramoja me 14 pikë.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 6 fitore e 2 humbje do të jetë në krye të tabelës së paku deri nesër, ngase për momentin i kanë pikët e barabarta me Bashkimin që do ta zhvillojë ndeshjen nesër, kurse Trepça ka 2 fitore e 6 humbje deri më tani.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Penzën, kurse Trepça me Kastriotin.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave