Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F) - TREPÇA (F)

Prishtina së paku deri nesër në krye

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prishtina së paku deri nesër në krye

30 November, 2019 @20:34

Vashat e Prishtinës, duke i mposhtur ato të Trepçës me rezultat 84-37, u vendosën në krye të tabelës së paku deri nesër.

Që nga fillimi i ndeshjes e deri në fund vashat e trajnerit Fidan Shatrit dominuan kundër skuadrës mitrovicase, derisa vlen të ceket se në çerekun e tretë pësuan vetëm 4 pikë, ku dhe u bë dallimi në ndeshje.

Irma Konjusha ishte më e mira te Prishtina me 24 pkë e 5 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Jamison Myers me 17 pikë e 9 kërcime dhe Enisa Kamerolli me 10 pikë të tjera.

Te Trepça e vetmja me pikë dyshifrore ishte Sihana Ramoja me 14 pikë.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 6 fitore e 2 humbje do të jetë në krye të tabelës së paku deri nesër, ngase për momentin i kanë pikët e barabarta me Bashkimin që do ta zhvillojë ndeshjen nesër, kurse Trepça ka 2 fitore e 6 humbje deri më tani.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Penzën, kurse Trepça me Kastriotin.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (7)

25 November, 2019 @12:17

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së shtatë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

VËLLAZNIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Kastrioti në TOP4, Vëllaznimi ende pa fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 November, 2019 @19:39

Vashat e Kastriotit e mposhtën Vëllaznimin me rezultat 45-62. Skuadra e trajneres Kimete Haliti, dominoi gjatë gjithë ndeshjes, ku…

BASHKIMI F 74-70 PRISHTINA F

Vajzat e Bashkimit fitojnë derbin, mbesin të pamposhtura

23 November, 2019 @21:20

Deri në fund nuk dihej. Derbi shkoi tamam si derbi, ndërsa krejt në fund, vajzat e Bashkimit u treguan më…

NIS DERBI

(LF) 5-shet startuese: Bashkimi - Prishtina

23 November, 2019 @19:24

Derbi më i madh i basketbollit në Ligë të Femrave nis pas pak në Sezai Surroi, ndërsa skuadra e Bashkimit…

TREPÇA (F) - PEJA (F)

Penza përkohësisht në pozitën e dytë

FOTO / Penza

23 November, 2019 @14:38

Vashat e Penzës e mposhtën Trepçën me rezultat 51-60. Penza për herë të dytë në këtë sezon, arriti të…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave