Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon njeriun më të gjatë në Kosovë

FOTO / Prishtina

Prishtina zyrtarizon njeriun më të gjatë në Kosovë


31 December, 2021 @16:53

Skuadra e Prishtinës, e zyrtarizoi qendrën gjigande, Dren Dedushaj.

Dreni e merr epitetin “njeriu më i gjatë” në Superligën e Kosovës nga Urim Zenelaj. Dedushaj 23 vjeç është i gjatë 218 cm dhe do të jetë një përforcim i mirë në trapezin e skuadrës prishtinase.

Dedushaj gjatë karrierës së tij ishte pjesë e Bryant University që garon në NCAA Divizioni i Parë.

TABELA AKTUALE

Prishtina aktualisht gjendet në pozitën e gjashtë me 7 fitore e 7 humbje.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga