Të gjitha lajmet

PRIZRENI / COACH

Rifati mbetet në fole

Rifati mbetet në fole

30 June, 2019 @16:08

Trajneri i Prizrenit, Arbnor Rifati, do të jetë në krye të skuadrës edhe në stinorin 2019/20.

Rifati kishte disa oferta nga skuadra tjera, por nuk lëvizi nga skuadra prizrenase.

Arbnori në një bisedë me TopSporti.com ka thënë se do të jetë edhe një stinor për të shkruar përsëri histori me skuadrën e tij.

Edhe pse kisha disa oferta tjera, vendosa që të jem në krye të skuadrës, sepse suksesin që e treguam në sezonin e kaluar, së bashku do të punojmë për ta ngritur edhe më lartë”.

Prizreni në stinorin debutues të tij, ka arritur të kualifikohet në Play Off dhe luajti në Final 4 të Kupës së Kosovës.

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE 2019/20

Prishtina po, Rahoveci s’përfshihet në Ligë të Kampionëve

Foto: basketballcl/fb

22 June, 2019 @13:19

Kampionia e Kosovës, Prishtina, është futur për stinorin e tretë me radhë në Ligë të Kampionëve të basketbollit. Në…

TRAJNERI I RI I RAHOVECIT

Neven Plantak i kthehet Superligës

TOPSPORTI/ Arkiv

20 June, 2019 @13:40

Trajneri i njohur kroat, Neven Plantak, i është kthyer Superligës së Kosovës në basketboll. Pas dy periudhave të kaluara…

VRESHTARËT

Rahoveci ndahet me trajnerin historik

TOPSPORTI/Arkiv

19 June, 2019 @10:14

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit në Facebook, KB Rahoveci ka bërë të ditur se është ndarë me…

KRERËT E FBK

Fetahu e Dushku në Komisione të FIBAs

Foto: FBK

18 June, 2019 @15:05

Bordi i FIBA Evropës në mbledhjen e mbajtur të hënën (17.06.2019) në Munich të Gjermanisë i ka emëruar anëtarët e…

VAZHDIME KONTRATASH

Hajdari dhe Janjeva vazhdojnë me Feronikelin

TOPSPORTI/ A. P.

16 June, 2019 @22:00

Dy basketbollistë me përvojë nga Superliga, që në sezonin e fundit kontribuuan në ngjitjen historike të Feronikelit në Superligë të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga