Të gjitha lajmet

PRIZRENI / COACH

Rifati mbetet në fole

Rifati mbetet në fole

30 June, 2019 @16:08

Trajneri i Prizrenit, Arbnor Rifati, do të jetë në krye të skuadrës edhe në stinorin 2019/20.

Rifati kishte disa oferta nga skuadra tjera, por nuk lëvizi nga skuadra prizrenase.

Arbnori në një bisedë me TopSporti.com ka thënë se do të jetë edhe një stinor për të shkruar përsëri histori me skuadrën e tij.

Edhe pse kisha disa oferta tjera, vendosa që të jem në krye të skuadrës, sepse suksesin që e treguam në sezonin e kaluar, së bashku do të punojmë për ta ngritur edhe më lartë”.

Prizreni në stinorin debutues të tij, ka arritur të kualifikohet në Play Off dhe luajti në Final 4 të Kupës së Kosovës.

LIPJANI STATS

Stuckey koshashënuesi më i mirë te Lipjani 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 May, 2020 @13:04

Skuadra më e dobët në 24 ndeshjet e luajtura në Superligë ishte Lipjani. Lipjani në stinorin e papërfunduar kishte një…

FERONIKELI STATS

Huggins me mesatare mbi 10 kërcime te Feronikeli

15 May, 2020 @18:52

Darius Huggins dhe Brandon Scott ishin të vetmit te Feronikeli në stinorin e papërfunduar që e kaluan cakun e 100…

FERONIKELI STATS

Treshja Garland, Hajdari dhe Scott, në TOP 3 edhe te asistimet

15 May, 2020 @12:00

Në stinorin historit për Feronikelin në Superligë, asnjë lojtar nuk arriti ta kalojë cakun e 100 asistimeve personale. Sikurse te…

FERONIKELI STATS

TOP koshashënuesit te Nikli në stinorin historik

14 May, 2020 @17:17

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sivjet për herë të parë në historinë e klubit ishte pjesë e Superligës. Në stinorin e…

KB ALBES

Klubi shkupjan dëshiron qasje në ligën mbarëkombëtare

Foto: KBAlbes/fb

14 May, 2020 @15:12

Përmes një letre dërguar redaksisë, Klubi Basketbollit Albes nga Shkup i Maqedonisë Veriore ka bërë të ditur se dëshiron t’i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga