Të gjitha lajmet

VALON BUNJAKU PËR FBK-ne

Risi në favor të basketbollistëve dhe tifozëve

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Risi në favor të basketbollistëve dhe tifozëve

Teskti: FBK

29 July, 2020 @14:42

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës pritet të nisë me risi, pasi do të fillojë edhe Liga e përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Federata e Basketbollit e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë janë duke punuar intensivisht për jetësimin e ëndërrës për një ligë të përbashkët, ku do të marrin pjesë katër skuadrat më të mira të Kosovës dhe katër më të mirat nga Shqipëria.

Kjo ide po përkrahet nga komuniteti i basketbollit në Kosovë, si trajnerët, analistët dhe lojtarët.

Basketbollisti i Kosovës dhe Golden Eagle Yllit, Valon Bunjaku thotë se kjo do të jetë një risi dhe në favor të lojtarëve të rinj.

“Liga e përbashkët Kosovë-Shqipëri mendoj se do të jetë një risi për ne basketbollistët, po ashtu edhe për shikuesit. Gjithashtu do të jetë në favor të basketbollistëve sepse do të ketë shumë lojëra. Qëllimi kryesor i kësaj lige të jetë përkrahja e basketbollistëve të rinj. Skuadrat duhet tu japin më shumë hapësirë për të rinjtë, që do të ishte një motivim i madh për ta sepse në vendin tonë ka shumë talente të rinj që meritojne përkrahje, e kjo do të kishte ndikim shumë të madh në fushën e basketbolli. Jam shumë i lumtur që erdhi një bashkëpunim i tillë dhe mendoj që do të jetë një përvojë prej më të mirave”, është shprehur Bunjaku për faqen zyrtare të FBK-së.

YLLI

Samir Zekiqi vazhdon kontratën me Yllin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 July, 2020 @15:34

Njëri prej basketbollistëve më të mirë në stinorin që e lëmë pas te Ylli, Samir Zekiqi, ka vazhduar kontratën me…

YLLI

Vjen transferimi i parë i Yllit

23 July, 2020 @23:52

Skuadra suharekase, Ylli, ka zyrtarizuar transferimin e parë për stinorin 2020/21. Blendi Avdili do të jetë, përforcimi i parë i…

YLLI

Ylli vazhdon me trajnerin Radovic

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

21 July, 2020 @15:55

Skuadra suharekase, Ylli, e ka vazhduar kontratën e trajnerit Dragan Radovic. Rodovici do të jetë në krye të Yllit së…

SAMIR ZEKIQI

Zekiqi: Të shfrytëzohen talentët

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 July, 2020 @14:20

Federata e Basketbollit e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë janë duke punuar për jetësimin e ëndrrës së shumë shqiptarëve për…

ISH-QENDRA E BASHKIMIT

Qendra e Bashkimit transferohet në Turqi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 July, 2020 @20:07

Njëri ndër basketbollistët më të mirë të Bashkimit por edhe të Superligës së Kosovës në stinorin e papërfunduar 2019/20, Terik…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga