Të gjitha lajmet

EUROLEAGUE (3)

Scola vazhdon shkëlqimin edhe në Euroligë

FOTO / euroleague

Scola vazhdon shkëlqimin edhe në Euroligë

17 October, 2019 @23:14

Në kryendeshjen e mbrëmjes skuadra italiane Armani Milan, ka arritur që të mposhtë Panathinaikosin, me rezultat 79-78.

Veterani Scola vazhdon shkelqimin edhe në Euroligë, ishte basketbollisti më i mirë në ndeshje duke realizuar 17 pikë dhe 9 kërcime, derisa tek vendasit më efektivi ishte Nick Calathes i cili luajti me 23 pikë.

Kjo ishte fitorja e dytë për italianët derisa kanë edhe një humbje, kurse për grekët kjo ishte humbja e dytë radhazi pas fitorës në xhiron e parë.

Ndeshjet e tjera të mbrëmjes përfunduan me këto rezultate:

Cska Moska – Khimki 99-86
Zalgiris – Real Madrid 86-73
Fenerbahce – Saski Baskonia 87-80
Bayern Munchen – Asvel 104-63
Maccabi Tel Aviv – Crvena Zvezda 84-69.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague