Të gjitha lajmet

FIDAN SHATRI

Shatri: Ishim të ngarkuar psiqikisht

FOTO / fiba.com

Shatri: Ishim të ngarkuar psiqikisht

16 October, 2019 @22:18

Pas debutimit historik të Prishtinës (F) në Euro Cup Women, që përfundoi me humbjen e vashave nga kryeqyteti, trajneri i skuadrës Fidan Shatri në një bisedë me TopSporti.com ekskluzivisht ka thënë se skuadrës i ka munguar përvoja dhe ishin të ngarkuar psiqikisht.

Ishte ndeshje shumë e vështirë pasi që për herë të parë u paraqitëm në një nivel të tillë garash. Ishim pak të ngarkuar në aspektin psiqik dhe hymë në ndeshje me ngarkesë të tepruar, pasi që niveli i tillë sjell emocione të cilat nuk mund të kontrollohen.”

Shatri më tej ka vazhduar se është i kënaqur nga skuadra, derisa me ardhjen e lojtares Marie Mfoula pritet të përforcohet edhe më shumë skuadra.

Patëm punë me një kundërshtar të fortë ku 3 lojtare janë pjesë e përfaqësueses së Rusisë dhe përvoja e tyre u pa edhe në këtë ndeshje.

Personalisht jam i kënaqur me paraqitjen, ku jemi liruar nga presioni psiqik për ndeshjet tjera dhe me ardhjen e lojtares Mfoula, që do të na bashkangjitet këtë javë, do ta përforcojmë trapezin dhe mendoj që do të kemi paraqitje më të mira sidomos këto tri ndeshjet që i kemi vendas në javët në vazhdim,”- tha trajneri Fidan Shatri për TopSportin.

Prishtina ndeshjen e dytë në Euro Cup do ta luajë më 24 tetor në Prishtinë kundër skuadrës Sparta’k Vidnoje.

MBA MOSCOW - PRISHTINA (F)

Prishtina (F) debuton me humbje në Euro Cup

FOTO/ fiba.com

16 October, 2019 @21:21

Kampionia e Kosovës në Ligën e Femrave, Prishtina, në debutimin e saj në Euro Cup, ka pësuar humbje nga skuadra…

BASHKIMI (F) - TREPÇA (F)

Vashat e Bashkimit pa problem ndaj Trepçës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

16 October, 2019 @18:03

Njëra ndër skuadrat favorite për ta fituar titullin kampion në Ligën e Femrave, Bashkimi, e nisi stinorin 2019/20 me fitore. …

VËLLAZNIMI (F) - PRISHTINA (F)

Enisa Kamerolli me triple-double, Prishtina fillon me fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 October, 2019 @17:34

Kampionia në Ligën e Femrave të Kosovës në basketboll, Prishtina, e nisi stinorin 2019/20 me fitore, duke e mposhtur Vëllaznimin…

KASTRIOTI (F) - PENZA (F)

Penza e hap stinorin me fitore

BOROZANI / Arkiv

12 October, 2019 @17:00

Ndeshja e parë e stinorit 2019/20 në Ligën e Femrave, i takoi Penzës. Penza e mposhti si mysafire Kastriotin me…

PRISHTINA (F)

Vashat e Prishtinës përforcohen me alon kamerunase

11 October, 2019 @19:09

Kampionja aktuale në Ligën e Femrave, Prishtina, ka zyrtarizuar sot përforcimin nga Kameruni. Marie Mfoula është përforcimi më i ri…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave