Të gjitha lajmet

FIDAN SHATRI

Shatri: Ishim të ngarkuar psiqikisht

FOTO / fiba.com

Shatri: Ishim të ngarkuar psiqikisht

16 October, 2019 @22:18

Pas debutimit historik të Prishtinës (F) në Euro Cup Women, që përfundoi me humbjen e vashave nga kryeqyteti, trajneri i skuadrës Fidan Shatri në një bisedë me TopSporti.com ekskluzivisht ka thënë se skuadrës i ka munguar përvoja dhe ishin të ngarkuar psiqikisht.

Ishte ndeshje shumë e vështirë pasi që për herë të parë u paraqitëm në një nivel të tillë garash. Ishim pak të ngarkuar në aspektin psiqik dhe hymë në ndeshje me ngarkesë të tepruar, pasi që niveli i tillë sjell emocione të cilat nuk mund të kontrollohen.”

Shatri më tej ka vazhduar se është i kënaqur nga skuadra, derisa me ardhjen e lojtares Marie Mfoula pritet të përforcohet edhe më shumë skuadra.

Patëm punë me një kundërshtar të fortë ku 3 lojtare janë pjesë e përfaqësueses së Rusisë dhe përvoja e tyre u pa edhe në këtë ndeshje.

Personalisht jam i kënaqur me paraqitjen, ku jemi liruar nga presioni psiqik për ndeshjet tjera dhe me ardhjen e lojtares Mfoula, që do të na bashkangjitet këtë javë, do ta përforcojmë trapezin dhe mendoj që do të kemi paraqitje më të mira sidomos këto tri ndeshjet që i kemi vendas në javët në vazhdim,”- tha trajneri Fidan Shatri për TopSportin.

Prishtina ndeshjen e dytë në Euro Cup do ta luajë më 24 tetor në Prishtinë kundër skuadrës Sparta’k Vidnoje.

NGA FEDERATA

Edhe 17 ditë afat për paraqitje në sezonin 20/21

3 August, 2020 @15:06

Federata e Basketbollit e Kosovës, ka njoftuar se të gjitha klubet mund të bëjnë paraqitjen e skuadrave. Paraqitja e klubeve…

KOSOVA

Anulohet grumbullimi i seniorëve të Kosovës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 August, 2020 @15:01

Është anuluar grumbullimi i seniorëve të Përfaqësueseve të Kosovës në basketboll te meshkujt dhe femrat. Grumbullimi i lojtarëve dhe lojtareve…

KOSOVA FEMRAT

Fidan Shatri emërohet trajner i Përfaqësueses A të Kosovës te Femrat

FOTO / FBK

1 August, 2020 @13:32

Në mbledhjen e mbajtur nga Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës, është caktuar trajneri i Përfaqësueses A të Kosovës…

LIGA E FEMRAVE

Agnesa Rrahmani vazhdon karrierën në SHBA

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 July, 2020 @17:07

Koshashënuesja më e mirë e Ligës së Femrave në stinorin 2019/20, Agnesa Rrahmani, do ta vazhdojë karrierën e saj në…

KOSOVA

Kamerolli: Motiv për gjeneratat e reja

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

16 July, 2020 @13:58

Ëndrra e shumë lojtareve të reja, por edhe atyre me përvojë është bërë realitet. Kosova për herë të parë do…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave