Të gjitha lajmet

DANISHA SHAW

Shaw: Ishte diçka që nuk do të harrohet kurrë

FOTO/ fiba.com

Shaw: Ishte diçka që nuk do të harrohet kurrë

16 October, 2019 @22:53

Koshashënuesja më e mirë në ndeshjen e Prishtinës në Euro Cup Women, Danisha Shaw, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com ka treguar përvojën që e përjetuan në debutimin e skuadrës në këtë garë.

Ne treguam se mundemi dhe garuam me ta, por përvoja e tyre luajti rol të rëndësishëm.

Ne së bashku jemi vetëm një muaj, kjo ishte një përvojë e veçantë. Jam shumë e lumtur që isha pjesë e kësaj me Prishtinën, ne bëmë histori jo vetëm në basketbollin e femrave por edhe në tërë vendin e Kosovës. Ishte diçka që nuk do të harrohet kurrë.”- ka thënë Danisha për TopSportin.

Danisha Shaw ishte një asistim larg shifrave magjike triple-double. Ajo luajti me 16 pikë, 11 kërcime e 9 asistime.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave