Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AMERIKANI I RI

Si debutoi Corban Collins në Superligë?

Si debutoi Corban Collins në Superligë?


13 January, 2022 @15:56

Njëri ndër basketbollistët nga të cilit prisnin shumë te Trepça, Corban Collins, ka debutuar dje në Superligë të Kosovës me ekipin e tij.

Mirëpo, Collins nuk u tregua edhe aq në përballjen ku Trepça kishte punë të vështirë me kampionin aktual Ylli dhe atë duke u mposhtur thellë, me 22 pikë dallim.

Corban Collins

Përndryshe Collins luajti 22 minuta e 12 sekonda në këtë ndeshje, derisa shënoi tri pikë, tri asistime dhe tri kërcime në përballje, për të përfunduar lojën me indeks efiçence, 1.

Collins në këtë përballje shutoi shtatë herë për tri pikë dhe shënoi vetëm një herë!


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga