Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPEAN CHAMPIONSHIP FOR SMALL COUNTRIES

Sot, Kosova - Malta

Foto: FBK

Sot, Kosova - Malta


Teksti: FBK

28 June, 2022 @11:02

Vashat e Kosovës sot do të kenë ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian për Shtetet e Vogla, që mbahet në Qipro.

Sfida e parë është ndaj Maltës nga ora 17:30.

Pas Maltës, Dardanet do të përballen me Andorrën, Qipron dhe Norvegjinë.

Kampionati do të zgjatë deri më 3 korrik.

Ndeshjet mund t’i shikoni në faqen zyrtare të FIBA-s për këtë kampionat dhe në faqen zyrtare në YouTube.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave