Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP @ GAMEWEEK 16

Stephen Maxwell, MVP i xhiros XVI

Stephen Maxwell, MVP i xhiros XVI


17 January, 2022 @16:36

Basketbollisti i Pejës, Stephen Maxwell, është përzgjedhur lojtari më i rëndësishëm i xhiros XVI në Superligë, pas lojës së mirë të treguar dhe performancës së tij në fitoren e ekipit ndaj Prishtinës në derbin e xhiros.

Lojtari më i dalluar statistikisht në parket ishte Stephen Maxwell i Pejës me 34 pikë, dhjetë kërcime dhe tri asistime, madje ndaj tij janë shkaktuar 13 gabime personale.

Kjo është hera e parë që Maxwell shpallet MVP i xhiros në Superligë të Kosovës këtë stinor. Ai kishte ardhur te Peja në fillim të stinorit.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga