Të gjitha lajmet

TROFEU I PARE I SEZONIT

Superkupa në start të sezonit te femrat

Superkupa në start të sezonit te femrat

16 September, 2020 @11:06

Pas tërheqjes së shortit në FBK lidhur me edicionin e ri garues të basketbollit të femrave në Kosovë, është përcaktuar edhe data kur dy ekipet më të mira të stinorit të kaluar do të luftojnë për Superkupën.

Në fakt, Superkupa do të jetë ndeshja hapëse e stinorit ku skuadrat do të takohen para se të nis xhiroja e parë e edicionit 2020/21.

Kështu, përballja e Superkupës mes Bashkimit dhe Prishtinës do të luhet më 18 Tetor 2020.

SHORTI I LIGES SE FEMRAVE

Ia nis me derbin Bashkimi-Penza

TOPSPORTI/ Arian Pacarizi/ Arkiv

16 September, 2020 @11:01

Është hedhur shorti për edicionin 2020-2021 në Superligën dhe Ligën e Parë të Femrave. Xhiroja e parë në elitën e…

S'KA BASKET

Shtyhet turneu 3x3 i vajzave

Foto: FBK

15 September, 2020 @13:52

Turneu “Women Streetball AA Prishtina” i organizuar nga Klubi i Basketbollit AA (Kerasan) Prishtina në konkurrencën e femrave do të…

FBK

Përfundon afati, klubet e regjistruara

14 September, 2020 @13:29

Ka përfunduar afati për paraqitjen e klubeve për edicionin e ri 2020/2021 në basketboll. Edicioni i ri do të nisë…

PRISHTINA (F)

Më e mira e Prishtinës mbetet në fole

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

8 September, 2020 @21:50

TOP koshashënuesja dhe TOP asistuesja e skuadrës së femrave të Prishtinës, Irma Konjusha, ka vazhduar kontratën. Irma do të jetë…

BASHKIMI (F)

Saranda Daci vazhdon me Bashkimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 September, 2020 @12:02

Skuadra e Bashkimit arriti ta mbajë në skuadër lojtaren më të mirë të stinorit të kaluar, Saranda Dacin. Daci do…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave