Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE FINALS

TOP 5-shja e serisë finale në Superligë (2022/23)

TOP 5-shja e serisë finale në Superligë (2022/23)


20 May, 2023 @11:36

Pas stinorit të përfunduar në Superligën e Kosovës në basketboll, Peja është shpallur kampione e Kosovës, duke e mposhtur Trepçën me rezultat 3-2 në seri.

TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e serisë finale bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e finales e përbëjnë:

1.Devoe Joseph (Peja)
2. Mikaile Tmusic (Trepça)
3.Jalen Tate (Peja)
4.Drilon Hajrizi (Trepça)
5.Brad Waldow (Peja)


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga