Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (13)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (13)

3 March, 2020 @21:01

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 13 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Irma Konjusha (Prishtina), Arbnore Përquku (Bashkimi), Enxhi Xhanaj (Prishtina), Valbona Bytyqi (Penza) dhe Saranda Daci (Bashkimi).

Performanca e javës në Ligën e Femrave erdhi nga Enxhi Xhanaj. Basketbollistja e Prishtinës, Xhanaj, luajti me shifrat magjike triple-double prej 15 pikëve, 11 kërcimeve e 11 asistime. Ajo gjithashtu rrëmbeu edhe 5 topa.

Përveç Enxhit te Prishtina u dallua edhe Irma Konjusha. Irma luajti me 19 pikë, 9 asistime, 6 kërcime e 5 topa të rrëmbyer.

Pas humbjes ndaj Prishtinës në xhiron e kaluar, Bashkimi shpërtheu te Kastrioti, duke e mposhtur me rezultat 118-55.

Më të dalluarat te Bashkimi ishin Saranda Daci e Arbnore Përquku. Saranda luajti me 28 pikë, 19 kërcime, 9 asistime e 2 bllokada, derisa Arbnorja me 24 pikë, 13 asistime, 4 kërcime e 3 topa të rrëmbyer.

Lojtarja me më së shumti paraqitje në TOP 5-shen e javës, Valbona Bytyqi, edhe në këtë xhiro hyri në pesë më të mirat e javës.

Bytyqi në fitoren e Penzës ndaj Vëllaznimit luajti rol të rëndësishëm. Ajo luajti me double-double prej 29 pikëve e 15 kërcimeve. Bytyqi gjithashtu i bëri 3 asistime dhe i rrëmbeu 2 topa.

TREPÇA (F) - PRISHTINA (F)

Xhanaj me triple-double, Prishtina vazhdon pa humbje në pranverë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 March, 2020 @20:39

Vashat e Prishtinës serinë e fitoreve e vazhduan edhe kundër Trepçës, duke e mposhtur me rezultat 43-100. Rezultati i…

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

Fitorja e tretë rresht për Penzën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 February, 2020 @21:10

Vashat e Penzës, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 43-60, e regjistruan fitoren e tretë rresht në Ligën e…

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Bashkimi me rekord pikë, i kthehet fitoreve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 February, 2020 @19:00

Vashat e Bashkimit pas humbjes së parë që e pësuan në xhiron e kaluar, kësaj radhe ishin më të koncentruara…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Prishtina fiton derbin! Njofton Bashkimin me humbje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @21:05

Kampionia e Ligës së Femrave, Prishtina, duke e mposhtur Bashkimin me rezultat 82-76, e njoftoi kundërshtarin me humbjen e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave