Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (7)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (7)

25 November, 2019 @12:17

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së shtatë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Agnesa Rrahmani (Kastrioti), Marigona Rushiti (Prishtina),Valbona Bytyqi (Penza), Saranda Daci (Bashkimi) dhe Aisha Balarabe (Bashkimi).

Vashat e Kastriotit e regjistruan fitoren e dytë të stinorit, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 45-62. Si zakonisht te Kastrioti më e mira ishte Agnesa Rrahmani. Ajo luajti me 30 pikë, 12 kërcime e 4 asistime, derisa 30 pikëshi i saj ishte shifra më e lartë e xhiros së shtatë te Liga e Femrave.

Prishtina u mposht nga Bashkimi në Prizren me rezultat 74-70. Marigona Rushiti ishte më e dalluara te Prishtina me 18 pikë e 6 kërcime.

Penza triumfoi ndaj Trepçës me rezultat 51-60. Kapitenja e Penzës Valbona Bytyqi ishte përsëri në skenë. Bytyqi luajti me 23 pikë, 6 kërcime, 6 asistime dhe 2 topa të rrëmbyer. Për Valbona Bytyqin kjo është hera e pestë që hyn në TOP 5-shen e javës.

Në derbin e xhiros 7 në mes të Bashkimit dhe Prishtinës, fituese nga ky duel dolën vashat e Bashkimit. Saranda Daci dhe Aisha Balarabe, me performancat e tyre arritën të hyjnë në TOP 5shen e javës. Daci luajti me 20 pikë e 14 kërcime, kurse Balarabe me 18 pikë e 21 kërcime.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave