Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (X)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (X)


13 December, 2021 @17:33

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 10 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Aisia Robertson (Prishtina) 21 pikë, 11 asistime, 6 topa të rrëmbyer, 3 kërcime, 1 bllokadë
2.Arbnore Përquku (Prishtina) 15 pikë, 9 kërcime, 8 asistime, 4 topa të rrëmbyer, 1 bllokadë
3.Janelle Porter (Bashkimi) 21 pikë, 12 kërcime, 4 asistime, 3 topa të rrëmbyer, 1 bllokadë
4.Cheah Rael-Whitsitt (Penza) 18 pikë, 19 kërcime, 3 topa të rrëmbyer, 2 asistime
5.Sarah Mgbeike (Prishtina) 25 pikë, 16 kërcime, 5 bllokada, 3 asistime, 3 topa të rrëmbyer


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave