Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIX)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIX)


22 March, 2022 @22:03

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 19 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Në pesëshen e zgjedhur nuk ka lojtare nga ndeshja Penza - Kastrioti, pasi që në këtë ndeshje nuk ka statistika.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Besjana Martinaj (Bashkimi) 17 pikë, 9 asistime, 7 topa të rrëmbyer, 4 kërcime
2.Ta’Sharra Jeffries (Trepça) 36 pikë, 7 kërcime, 7 asistime, 7 topa të rrëmbyer
3.Kendra Williams (Vëllaznimi) 36 pikë, 4 topa të rrëmbyer, 3 kërcime, 2 asistime
4.Kelly Muller (Trepça) 24 pikë, 19 kërcime, 4 asistime, 3 bllokada
5.Sarah Mgbeike (Prishtina) 22 pikë, 9 kërcime, 2 asistime, 2 bllokada


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave