Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XX)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XX)


29 March, 2022 @22:05

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 20 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Kendra Williams (Vëllaznimi) 44 pikë, 10 kërcime, 7 topa të rrëbyer, 2 asistime, 2 bllokada
2.Ta’Sharra Jeffries (Trepça) 52 pikë, 8 kërcime, 6 asistime, 3 topa të rrëmbyer
3.Porsche Poole (Bashkimi) 19 pikë, 11 asistime, 10 kërcime, 6 topa të rrëmbyer, 2 bllokada
4.Tynice Martin (Prishtina) 24 pikë, 8 kërcime, 5 asistime, 2 topa të rrëmbyer, 1 bllokadë
5.Kelly Santos (Trepça) 21 pikë, 20 kërcime, 2 asistime, 1 bllokadë


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave