Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (19)

TOPSPORTI / A-P

TOP 5-shja e javës në Superligë (19)


24 January, 2023 @8:34

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 19 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Valon Bunjaku (Ylli) 2 pikë, 10 asistime, 6 kërcime.
2.Dardan Berisha (Prishtina) 29 pikë, 7 asistime, 6 kërcime.
3.Meriton Ismaili (Prizreni) 28 pikë, 2 kërcime.
4.Will Daniels (Trepça) 25 pikë, 9 kërcime.
5.Damonte Dodd (Vëllaznimi) 24 pikë, 14 kërcime, 2 asistime, 2 topa të rrëmbyer.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga