Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (24)

TOP 5-shja e javës në Superligë (24)


9 March, 2023 @10:00

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 24 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Arian Qallaku (Peja) 18 pikë, 7 kërcime, 1 top të rrëmbyer
2.Jamel Artis (Trepça) 16 pikë, 7 kërcime, 1 asistim
3.Nate Grimes (Prishtina) 17 pikë, 6 kërcime, 3 topa të rrëmbyer, 2 asistime
4.Daniel Lekndreaj (Bashkimi) 21 pikë, 14 kërcime, 5 asistime, 3 topa të rrëmbyer, 1 bllokadë
5.Brad Waldow (Peja) 13 pikë, 11 kërcime, 2 topa të rrëmbyer


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga