Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI (F) - TREPÇA (F)

Trepça më e mirë, mposht Vëllaznimin në Gjakovë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Trepça më e mirë, mposht Vëllaznimin në Gjakovë

8 December, 2019 @16:38

Në ndeshjen e fundit të edicionit vjeshtor në Superligën e Femrave në basketboll, Trepça ka fituar ndaj Vëllaznimit në Gjakovë.

Skuadra mitrovicase ishte më e mirë se ajo gjakovare përgjatë gjithë ndeshjes, me përjashtim të çerekut të katërt, ndërkohë që ndeshjen e mbylli me rezultat 41-47.

TABELA AKTUALE

Benita Juniku, Diellëza Leti dhe Rina Hoda me nga 10 pikë secila ishin më të mirat te Vëllaznimi, kurse te Trepça sot u veçuan Arta Mustafa me double-double prej 12 pikëve, 10 kërcimeve e 2 asistimeve, Sihana Ramoja (gjithashtu me double-double) prej 11 pikëve, 11 kërcimeve e 3 asistimeve, ndërkohë që pikë dyshifrore pati edhe Ervala Shabani, gjithsej 10.

Kështu, mitrovicaset e drejtuara nga trajneri Muja dimrin e presin në vendin e katërt, kurse gjakovaret e drejtuara nga Syla në vendin e fundit të klasifikimit.

PENZA (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi mbyll stinorin me perfeksion, krejt fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 December, 2019 @21:36

Vashat e Bashkimit duke e mposhtur Penzën me rezultat 50-78, e përfunduan stinorin dimëror pa asnjë humbje me 10…

KASTRIOTI (F) - PRISHTINA (F)

Enxhi me triple-double, Irma me rekord, për fitoren e radhës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 December, 2019 @16:31

Kampionet e Kosovës në Ligën e Femrave, Prishtina, e mposhti bindshëm Kastriotin me rezultat të thellë 36-121. Me domimin…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (9)

5 December, 2019 @15:36

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së nëntë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASHKIMI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Me 70+ epërsi, seria ngritet në 9

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 December, 2019 @17:27

Vashat e Bashkimit, pa telashe e mposhtën skuadrën më të dobët në Ligën e Femrave, Vëllaznimin, me rezultat 104-29. …

TREPÇA (F) - KASTRIOTI (F)

Trepça kap avantazhin nga Kastrioti

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 December, 2019 @13:48

Dy skuadra që për pozitën e katërt në Ligën e Femrave, Trepça dhe Kastrioti, e hapën xhiron e nëntë në…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave