Të gjitha lajmet

FERNERBAHÇE - ZENIT

Treshja në sekondën e fundit, sjell fitoren

Treshja në sekondën e fundit, sjell fitoren

19 December, 2019 @21:41

Njëra nga skuadrat me bilanc të dobët në Euroligë, Zeniti, ka arritur që të fitoj kundër Fenerbahçes në Stamboll, duke befasuar me rezultat 81:84.

Fenerbahçe pësoi humbjen e dhjetë në ligë dhe duket se nuk është duke i bërë ballë presioni që i bon basketbollistëve të tij Zeljko Obradovic.

Pjesa e parë e ndeshjes i takoi basketbollistëve turk të cilët shkuan në pushim me epërsi prej 5 pikëve, derisa heroi i ndeshjes u bë Andrew Albicy, i cili shënoi nga vija e treshit në tre sekondat e fundit të ndeshes dhe ia solli fitoren skuadrës së tij.

Mateusz Ponitka ishte lojtari më efikas tek rusët duke realizuar 16 pikë, derisa për vendasit nuk mjaftuan 18 pikët e francezit Joffrey Lauvergne.

Me këtë fitore Zeniti tash ka bilanc 4-11, ndërsa Fenerbahçe që nuk po mundet të këndellet ka bilanc prej 5 fitoreve e 10 humbjeve.

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

EUROLEAGUE

Panathinaikos befasohet nga Crvena Zvezda

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:06

Gjigandi grek u befasua kundër Crvena Zvezdës, duke u mposhtur me rezultat 74-71. Dejan Davidovac i Zvezdës duke shënuar në…

Të gjitha lajmet nga Euroleague