Të gjitha lajmet

RAHOVECI - LIPJANI

Tri rresht, Rahoveci lider!

Foto: KB Rahoveci

Tri rresht, Rahoveci lider!

18 January, 2020 @18:47

Ecuria fantastike e Rahovecit në edicionin pranveror të Superligës vazhdon.

“Vreshtarët” sot triumfuan me rezultat 97-76 ndaj Lipjanit, në një ndeshje ku fitorja e vendasve nuk ishte në dyshim pothuajse për asnjë moment.

Lipjanasit shënuan më shumë pikë se kundërshtari në çerekun e dytë, mirëpo Rahoveci nuk u shpërqëndrua dhe në pjesën e dytë e rriti epërsinë, për të shkuar kështu drejt fitores së 14 sezonale, fitore e cila e vendos në krye të tabelës Rahovecin, të paktën përkohësisht.

TABELA AKTUALE

Darell Davis me 24 pikë, 5 kërcime e 1 asistim dhe Joshua McFolley me 23 pikë, 3 kërcime e 5 asistime ishin më të mirët te Rahoveci sonte, përderisa te Lipjani u veçua Tamas Bruce me double-double prej 32 pikëve e 10 kërcimeve.

Për Rahovecin kjo ishte fitorja e 14 sezonale krahas 5 humbjeve që i ka, kurse Lipjani me vetëm një fitore e 18 humbje ndodhet i fundit në renditje.

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Përfundon pjesa e parë në finalen Ylli - Peja

15 February, 2020 @21:18

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në mes të Yllit dhe Pejës. Rezultati pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga