Të gjitha lajmet

YLLI - PEJA

Triple-double i Bunjakut s’mjaftoi, Peja mposht përsëri Yllin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Triple-double i Bunjakut s’mjaftoi, Peja mposht përsëri Yllin

1 March, 2020 @19:39

Pas fitores në finalen e Kupës së Kosovës, skuadra e Pejës e mposhti Yllin edhe në Superligë.  Ndeshja e sontme përfundoi me rezultat me rezultat 77-84.

Rezultati në çdo çerek ishte i ngushtë dhe që të dyja skuadrat nuk u dorëzuan deri në fund, por Peja në fund më pak gaboi dhe arriti ta mposhtë kundërshtarin.

Nigel Johsnon ishte më i miri te Peja me 35 pikë, 8 kërcime e 7 asistime, derisa u dalluan edhe Brett Prahl me 14 pikë, Henrik Sirko me 10 pikë dhe Dardan Berisha e Drilon Hajrizi me nga 9 pikë secili.

Te Ylli shkëlqeu Valon Bunjaku me shifrat magjike triple-double prej 29 pikëve, 10 asistimeve e 10 kërcimeve, kurse mori ndihmë edhe nga Samir Zekiqi me 17 pikë. Këta të dy ishin të vetmit me pikë dyshifrore te skuadra suharekase.

TABELA AKTUALE

Peja aktualisht i ka 14 fitore e 9 humbje dhe gjendet në pozitën e pestë, kurse Ylli është në pozitën e dytë, me një ndeshje më shumë me bilanc prej 16 fitoreve e 7 humbjeve.

Në xhiron tjetër Peja takohet me Rahovecin, derisa Ylli me Prishtinën.

RAHOVECI - PRIZRENI

Ç1: 6 pikë epërsia në “Mizahir Isma”

1 March, 2020 @19:22

Pas 10 minutave lojë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe Prizrenit, rezultati është 24-18 në të mirë të vreshtarëve. …

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prizreni

1 March, 2020 @18:55

Janë caktuar pesëshet e para të Rahovecit dhe Prirenit. RAHOVECI: Atik Koshi, Arian Qallaku, Joshua McFolley, Aron Nwankwo, Jabari Craig. …

YLLI - PEJA

Ç3: Gjithçka e barabartë, edhe 10 minuta lojë

1 March, 2020 @18:27

Pas 30 minuta lojë, rezultati është e barabartë 59-59 në ndeshjen në mes të Yllit dhe Pejës. Valon Bunjaku është…

PP: YLLI - PEJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli - Peja

1 March, 2020 @17:49

Ka përfunduar pejsa e parë në ndeshjen në mes të Yllit dhe Pejës. Sikurse në çerekun e parë, edhe në…

YLLI - PEJA

Ç1: Ylli me 1 pikë epërsi, pas 10 minutave

1 March, 2020 @17:21

Pas 10 minutave lojë, rezultati në ndeshjen Ylli - Peja është 17-16 në të mirë të skuadrës suharekase. Valon Bunjaku…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga