Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F)

Vashat e Prishtinës përforcohen me alon kamerunase

Vashat e Prishtinës përforcohen me alon kamerunase

11 October, 2019 @19:09

Kampionja aktuale në Ligën e Femrave, Prishtina, ka zyrtarizuar sot përforcimin nga Kameruni.

Marie Mfoula është përforcimi më i ri i skuadrës nga kryeqyteti.

Mfoula është e gjatë 188 cm, luan në pozitën e alo qendrës dhe vjen nga Kameruni. Ajo së fundi ishte pjesë e skuadrës TSV 1880 Wasserburg në Gjermani.

Përveç Mfoulas, Prishtina në skuadër ka shtuar lojtaret: Danisha Shaw, Nyilah Jamison-Myers, Enxhi Xhanaj, Tringa Ukaj e Jeta Zeka.

Prishtina sivjet do të garjë në Euro Cup, derisa në ndeshjen e parë të stinorit pësuan nga Bashkimi në finalen e Superkupës së Kosovës.

ARBNORE PËRQUKU

“Pas 20 vitesh do të kem përvojë ndërkombëtare”

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

30 June, 2020 @11:54

Ideja e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave po mirëpritet nga komuniteti i gjerë i basketbollit në Kosovë. …

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

FBK

FIBA Europe edhe dy vjet vazhdon mbështetjen ndaj FBK-së

16 June, 2020 @15:11

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për vitin e gjashtë radhazi është fituese e projektit të FIBA Europe për zhvillim…

VËLLAZNIMI (F) STATS

Benita Juniku me 69 kërcime lidere, lista e plotë e Vëllaznimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @20:02

Basketbollistja e Vëllaznimit, Benita Juniku, ishte me më shumti kërcime te skuadra e Vëllaznimit në stinorin e papërfunduar 2019/20 në…

VËLLAZNIMI (F) STATS

Rina Hoda lidere edhe te asistimet

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

4 June, 2020 @18:39

Sikurse te pikët e shënuara, basketbollistja Rina Hoda është në krye të listës edhe te asistimet, në stinorin e anuluar…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave