Të gjitha lajmet

TREPÇA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Vazhdon forma e KBF Vëllaznimit, e katërta rresht

FOTO / KBF Vëllaznimi

Vazhdon forma e KBF Vëllaznimit, e katërta rresht


15 November, 2020 @14:51

Vashat e Vëllaznimit po vazhdojnë rrugëtimin pa humbje.

Viktima e radhës ishte Trepça, që Vëllaznimi e mposhti me 30 pikë epërsi, 43-73.

Vëllaznimi me domimin total nga fillimi e deri në fund e arriti fitoren e radhës.

Në skenë ishte përsëri dyshja amerikane e skuadrës gjakovare, Raven Baker dhe Sarah Mgbeike. Baker luajti me 29 pikë, 14 kërcime e 4 asistime, kurse Mgbeike me 27 pikë, 25 kërcime e 4 asistime.

Te Trepça u dalluan Sihana Ramoja me 16 pikë e 7 kërcime dhe Arta Mustafa me 13 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi aktualisht me një ndeshje më shumë gjendet në krye të tabelës me 4 fitore e 0 humbje, kurse skuadra mitrovicase ka bilanc prej 1 fitoreve e 3 humbjeve deri më tani.

Në xhiron tjetër Vëllaznimi takohet me Bashkimin, kurse Trepça me Penzën.

LIGA E FEMRAVE

Da’jah dhe Tolefree, amerikanet e vashave prishtinase

15 January, 2021 @19:07

Basketbollistet Da’jah Daniel dhe Alexis Tolefree janë paraqitur për regjistrim në FBK për të qenë pjesë e Prishtinës gjatë stinorit…

LIGA E FEMRAVE

Bashkimi rikthen dy ish lojtare dhe transferon një malaziase

15 January, 2021 @18:52

Lideri aktual i Superligës së femrave, Bashkimi, ka kthyer në skuadër dy ish lojtare. Fanellën e portokalltë këtë stinor do…

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

PENZA

Diedona Halitaj kthehet te Penza

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 January, 2021 @20:55

Pas Arbnore Përqukut, edhe Diedona Halitaj kthehet te skuadra e Penzës. Halitaj së fundi ishte pjesë e Bashkimit dhe…

PENZA

Përquku transferohet te ish-skuadra e saj

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 January, 2021 @18:47

Njëra ndër basketbollistet më të mira në Ligën e Femrave, Arbnore Përquku, sot u largua nga KBF Bashkimi. Përquku…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave