Të gjitha lajmet

TREPÇA (F) - PRISHTINA (F)

Xhanaj me triple-double, Prishtina vazhdon pa humbje në pranverë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Xhanaj me triple-double, Prishtina vazhdon pa humbje në pranverë

1 March, 2020 @20:39

Vashat e Prishtinës serinë e fitoreve e vazhduan edhe kundër Trepçës, duke e mposhtur me rezultat 43-100.

Rezultati i barabartë ishte vetëm në çerekun e parë, e më pas Prishtina e dominoi ndeshjen dhe e mposhti kundërshtarin me lehtësi.

Te Prishtina 6 lojtare luajtën me pikë dyshifrore, derisa Enxhi Xhanaj shkëlqeu me triple-double prej 15 pikëve, 11 kërcimeve e 11 asistimeve. Irma Konjusha ishte koshashënuesja më e mirë e Prishtinës me 19 pikë, derisa u dalluan edhe Besjana Martinaj me 18 pikë, Era Shatri me 15 pikë e Enisa Kamerolli me 13 pikë të tjera.

Te Trepça u veçuan vetëm Sihana Ramoja me 13 pikë e 10 kërcime dhe Lorena Haxha me 11 pikë e 6 kërcime.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 11 fitore e 2 humbje gjendet në pozitën e dytë, kurse Trepça me 4 fitore e 9 humbje është në pozitën e katërt.

Në xhiron tjetër Prishtina luan me Penzën, derisa Trepça me Kastriotin.

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

Fitorja e tretë rresht për Penzën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 February, 2020 @21:10

Vashat e Penzës, duke e mposhtur Vëllaznimin me rezultat 43-60, e regjistruan fitoren e tretë rresht në Ligën e…

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Bashkimi me rekord pikë, i kthehet fitoreve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 February, 2020 @19:00

Vashat e Bashkimit pas humbjes së parë që e pësuan në xhiron e kaluar, kësaj radhe ishin më të koncentruara…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Prishtina fiton derbin! Njofton Bashkimin me humbje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @21:05

Kampionia e Ligës së Femrave, Prishtina, duke e mposhtur Bashkimin me rezultat 82-76, e njoftoi kundërshtarin me humbjen e…

TREPÇA (F) - PENZA (F)

Penza me 20 epërsi ndaj Trepçës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @16:56

Vashat e Penzës arritën të fitojnë ndaj Trepçës me rezultat 66-46. Mbrojtja e fortë e Penzës në çerekun e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave