Të gjitha lajmet

NË SUHAREKË

Ylli me qendër të re para duelit me Bashkimin

Ylli me qendër të re para duelit me Bashkimin

14 March, 2019 @11:38

Basketbollisti me nënshtetësi kongoleze dhe amerikane, Bambale Osby, është lojtari më i ri i Yllit të Suharekës.

Pas njoftimit të bërë nga ekipi suharekas, edhe FBK ka bërë të ditur që lojtari në fjalë është paraqitur për regjistrim aty dhe qendra 203 centimetra e gjatë pritet të debutojë në fundjavë në përballjen që Ylli e luan ndaj Bashkimit në 13 qershori.

Osby së fundi ka qenë lojtar i ekipit Evreux Pro B të Francës, ndërsa aty ka pasur mesatare prej 22 minutave në lojë, ku ka shënuar 9.7 pikë për ndeshje, 5.7 kërcime dhe 0.3 bllokada.

Ylli është aktualisht i dyti në klasifikim të Superligës dhe po kërkon që të mbetet në këtë pozitë ashtu që të nis fazën e PlayOffit nga gjysmëfinalja, për të mos luajtur fare ndeshje çerekfinale.

Bambale Osby

NGA INFORMATORI

Nga ndeshja e parë, vetëm një dënim

TOPSPORTI/ A. P.

4 May, 2019 @14:47

Pas ndeshjes së parë të serisë finale të PlayOffit të Superligës, Komesari i Garave të FBK-së ka regjistruar ndeshjen, ndërsa…

FINALS / GAME 1: PRISHTINA - RAHOVECI

Bindshëm startojnë serinë finale

2 May, 2019 @20:40

Nënkampionja e Kosovës në basketboll, Prishtina, në ndeshjen e parë të serisë finale e mposhti Rahovecin me rezultat 110-82…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: +35 epërsia, 10 minuta larg fitores

2 May, 2019 @20:11

Prishtina është shumë afër fitores. Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 89-54 në favor të Prishtinës. Dardan Berisha me 20…

PJESA E PARË: PRISHTINA - RAHOVECI

Thellohet epërsia në ndeshjen Prishtina - Rahoveci

2 May, 2019 @19:41

Skuadra e Prishtinës e mbylli pjesën e parë me 28 pikë epërsi kundër Rahoveci (60-32), në ndeshjen e parë finale…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç1: Epërsi dyshifrore në Prishtinë

2 May, 2019 @19:20

Pas 10 minutave lojë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci, rezultati shënon 32-18 në favor të Prishtinës. Mikaile Tmusic aktualisht është…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga