Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JO SHUMË DALLIM PAS 20-MINUTASH

Ylli në epërsi minimale ndaj Prizrenit pas pjesës së parë

Ylli në epërsi minimale ndaj Prizrenit pas pjesës së parë


14 January, 2023 @19:42

Kampioni i Kosovës Ylli ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes në epërsi ndaj Prizrenit, të cilin e mposhti ditë më parë në ndeshjen e mbetur.

Suharekasit kanë qenë të barabartë në çerek të dytë me prizrenasit për 22-22, ndërsa dallimi minimal u bë pasi që çereku i parë përfundoi 17-18, për tu mbyllë pjesa e parë me rezultat 39-40.

Pas 20-minutash lojë më efikasi te Ylli është Malcolm Armstead me 10 pikë, ndërsa te Prizreni dallimin po e bën Muhamedali Janjeva me 11 pikë.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga